Rezerwuj teraz

Ubezpieczenie dla osób podróżujących busem – sprawdź, o co musi zadbać

Podróżowanie busem nie tylko po kraju, ale również poza jego granice jest obecnie bardzo popularne. Taka forma przemieszczania się ma wiele zalet, które sprawiają, że busy nie zostały wyparte przez transport lotniczy. Decydując się na podróż do Holandii czy innego państwa właśnie busem, należy zatroszczyć się przede wszystkim o własne bezpieczeństwo. W tym celu należy postawić na rzetelną, doświadczoną firmę cieszącą się doskonałą opinią. Wiele osób pyta jakie są możliwości ubezpieczenia dla osób podróżujących busem. Niektórzy chcą bowiem zapewnić sobie dodatkową ochronę.

Dlaczego nie należy rezygnować z podróżowania busem?

Wbrew temu, co sądzi wiele osób podróżowanie busem na duże odległości jest naprawdę wygodne. Wykorzystywane dzisiaj do tego celu busy to naprawdę komfortowe samochody, o czym najlepiej świadczy wykorzystywana przez nas flota. Pasażerowie mają do dyspozycji rozkładane siedzenia, w busach znajduje się klimatyzacja, można także korzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu – wystarczy sprawdzić wnętrza busów, by się przekonać. Do tego dochodzą doświadczeni kierowcy, którzy robią wszystko, aby bezpieczeństwo pasażerów na drodze nie było zagrożone. Plusem busów jest to, że w trakcie podróży mają miejsce postoje, co daje pasażerom możliwość odświeżenia się, zaczerpnięcia świeżego powietrza, rozprostowania nóg. Mocno wpływa to na komfort.

Jakie ubezpieczenie powinny posiadać firmy oferujące przewóz osób?

Ubezpieczenie dla osób podróżujących busem to jedno, inną kwestią są polisy, po które sięgnąć powinny firmy przewozowe. Obowiązkowe jest oczywiście ubezpieczenie OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Tyczy się ono wszystkich samochodów, a więc także tych wykorzystywanych w transporcie osób. Tym, na co również decydują się odpowiedzialne firmy przewozowe jest ubezpieczenie NNW, czyli następstw nieszczęśliwych wypadków. Jeśli w czasie podróży dojdzie do kolizji bądź wypadku, chroniony jest nie tylko kierowca, ale również pasażerowie, którzy mogą doznać uszczerbku na zdrowiu. Tym, co przekłada się na bezpieczeństwo pasażerów jest także ubezpieczenie AC. W tym wypadku przewoźnicy powinni zdecydować się jednak na wariant serwisowy. Doskonałym rozwiązaniem, na które decyduje się większość firm zajmujących się międzynarodowym transportem osób jest ubezpieczenie flotowe, które gwarantuje szereg korzyści.

Czym jest ubezpieczenie flotowe?

Rozwiązaniem, na które bardzo często decydują się przewoźnicy jest ubezpieczenie flotowe. To pakiet polis, który obejmuje wszystkie pojazdy, jakimi dysponuje dana firma. Jest to rozwiązanie przynoszące korzyści ekonomiczne. Klienci biznesowi mogą bowiem liczyć na preferencyjne warunki, których nie otrzymają jako klienci indywidualni. Warto jednak pamiętać, że dla większości ubezpieczycieli przewóz osób wiąże się z podwyższonym ryzykiem, co często oznacza konieczność skorzystania z usług firmy ubezpieczeniowej specjalizującej się w tworzeniu ofert dla tego rodzaju przewoźników.

Jakie ubezpieczenie dla osób podróżujących busem?

Ci, którzy planują podróż busem mogą również sami podnieść własne bezpieczeństwo i komfort psychiczny. Wystarczy postawić na dodatkowe ubezpieczenie obejmujące również zdarzenia mające miejsce podczas przejazdu. Warto przy tym podkreślić, że karta EKUZ – Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego – nie gwarantuje dostępu do całkowicie bezpłatnej pomocy medycznej, a umożliwia korzystanie z niej na zasadach obowiązujących obywateli danego kraju. Dodatkowo polisa przyda się więc nie tylko na czas przejazdu, ale również już w trakcie pobytu w danym kraju.

Jak wybrać ubezpieczenie dla osób podróżujących busem?

Decydując się na zakup dodatkowego ubezpieczenia gwarantującego ochronę podczas jazdy busem, warto pamiętać, aby dokładnie sprawdzić zakres ubezpieczenia. Powinna być to polisa dla podróżnych obejmująca zdarzenia, do których doszło w trakcie transportu samochodowego. Warto szukać takiej, która zapewnia ochronę zarówno podczas jazdy, jak i postoju. Trzeba bowiem pamiętać, że wiele zdarzeń wcale nie ma miejsca na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu, ale na parkingu. W przypadku wyjazdów zagranicznych bardzo ważne jest, aby ubezpieczenie dla osób podróżujących busem obejmowało transport sanitarny do kraju oraz transport zwłok. Warto zabezpieczyć się bowiem na każdą ewentualność. Najlepszy kierowca prowadzący busa może nie być w stanie zareagować, kiedy uderzy w niego pojazd jadący z naprzeciwka.

Podróże busem z dobrym, rzetelnym przewoźnikiem są naprawdę bezpieczne. Warto jednak pamiętać, że na drodze nigdy nie jesteśmy sami. Zdarzają się kierowcy notorycznie przekraczający prędkość i jeżdżący bardzo ryzykownie, a także ci, którzy prowadzą auto pod wpływem alkoholu. Dlatego warto zatroszczyć się dodatkowo o swoje bezpieczeństwo. Przewoźnik powinien mieć wykupione ubezpieczenie NNW. My możemy postawić na dodatkowe ubezpieczenie dla osób podróżujących busem.

Copyright © 2024 AR-SPEED™
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram