Rezerwuj teraz

Dlaczego międzynarodowy transport busem ma większe zalety niż lot samolotem?

Podróżowanie możliwe jest dzisiaj wieloma środkami transportu. Podczas podróży po kraju najczęściej decydujemy się na własny samochód. Kiedy jednak planujemy zagraniczny wyjazd, stajemy przed dylematem: bus czy samolot. Okazuje się, że międzynarodowy transport busem ma szereg zalet i pod wieloma względami znacznie przewyższa podróże drogą lotniczą, co ma odzwierciedlenie w naprawdę niemałej grupie klientów firm przewozowych. Dlaczego międzynarodowy transport osób busem jest lepszy niż samolot?

Jakie zalety ma międzynarodowy transport busem – przejazd door to door

Jeśli chodzi o zalety międzynarodowego transportu busem, to jedną z tych największych jest przejazd door to door. Wiele firm oferuje swoim klientom odbiór ze wskazanego miejsca i przyjazd pod ustalony adres. Nie trzeba pokonywać wielu kilometrów, aby dotrzeć na lotnisko. Nawet jeśli musimy przemieścić się na dworzec autobusowy lub inny punkt, z którego zostaniemy odebrani, to najczęściej jest to zdecydowanie bliżej niż w przypadku lotnisk. Warto pamiętać, że w Polsce międzynarodowe porty lotnicze znajdują się wyłącznie w kilku miastach, co dla wielu podróż oznacza konieczność pokonania naprawdę dużej odległości.

Czy zarezerwowanie miejsca w busie jest trudne?

Międzynarodowy transport osób busem zamiast samolotu wybierany jest coraz częściej między innymi z powodu naprawdę prostej rezerwacji. Chcąc kupić bilet lotniczy, trzeba przejść przez skomplikowaną procedurę, która wymaga obecnie dostępu do Internetu. Tymczasem zarezerwowanie miejsca w busie jest naprawdę proste. Można to oczywiście zrobić przez globalną sieć komputerową, ale większość przewoźników dopuszcza możliwość rezerwacji telefonicznej. Wystarczy albo kilka kliknięć, albo dosłownie parę chwil rozmowy, aby cieszyć się z zabookowanego miejsca. Za bilet można zapłacić albo przelewem, albo gotówką w dniu wyjazdu. Rezerwacja online w naszej firmie odbywa się za pośrednictwem prostego formularza.

Jak wygląda kwestia bagażu w przypadku podróży zagranicznej busem?

Międzynarodowy transport osób busem czy samolot to pytanie, na które odpowiadając, trzeba odnieść się do kwestii związanych z bagażem. W przypadku samolotu w cenie biletu mamy jedynie niewielki bagaż podręczny, którego ostateczny rozmiar może nieco różnić się w zależności od linii lotniczych, z których usług zdecydowaliśmy się skorzystać. Jeśli zależy nam na zabraniu dużego bagażu rejestrowanego, musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami, które naprawdę nie są małe. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w przypadku busów. Przewoźnicy działający na terenie kraju umożliwiają zabranie bez dodatkowych opłat dużego bagażu, który przewożony jest w bagażniku. Oczywiście nie oznacza to, że możemy zabrać nieograniczoną ilość rzeczy, ale i tak jest ich więcej niż w przypadku bagażu podręcznego w samolocie.

Jak kształtują się ceny biletów lotniczych, a ile kosztuje międzynarodowy przejazd busem?

Decydując się na przelot samolotem, trzeba liczyć się ze sporym kosztem. Można oczywiście polować na tanie bilety, ale wymaga to czasu i cierpliwości. Najczęściej te w niższych cenach dostępne są w ostatniej chwili, na co nie każdy może sobie pozwolić. Co więcej, wskazać można okresy, kiedy cena biletów lotniczych gwałtownie rośnie. Tak jest na przykład przed Bożym Narodzeniem. Decydując się na międzynarodowy transport busem, należy pamiętać, że koszt, jaki poniesiemy będzie zdecydowanie niższy. Co więcej, przewoźnicy nie podnoszą cen biletów w okresach przedświątecznych. Nierzadko oferują również rozmaite akcje promocyjne, często liczyć można na zniżki dla osób korzystających z usług tej samej firmy regularnie.Jeśli chodzi o zalety międzynarodowego transportu busem, te trudno przecenić.

Czy międzynarodowy transport busem oszczędza czas?

Wiele mówi się o tym, że transport lotniczy jest najszybszy. Samoloty pozwalają oczywiście na pokonywanie dużych odległości w krótkim czasie, ale nie oznacza to, że podróż lotnicza jest tak naprawdę szybsza. Dlaczego międzynarodowy transport osób busem jest lepszy niż samolot? Między innymi dlatego, że nie wymaga pojawiania się na dworcu bądź w punkcie odbioru kilka godzin wcześniej. Nie musimy przechodzić skomplikowanej procedury bezpieczeństwa. W przypadku większości linii lotniczych na lotnisku należy pojawić się dwie godziny przed planowanym odlotem. Jeśli do tego dodamy jeszcze czas niezbędny na to, aby do portu lotniczego dojechać, okazuje się, że podróż wcale nie jest taka krótka.

Zalety międzynarodowego transportu busem są naprawdę bardzo różne, bez względu na to, czy chodzi o busy do Niemiec, czy busy do Holandii. Te, które wskazaliśmy uznać można za najważniejsze. Planując podróż zagraniczną, warto pamiętać, że samolot nie jest jedynym środkiem transportu, na który można się zdecydować. W wielu przypadkach to właśnie bus jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Gwarantuje krótszą podróż, przekłada się na niemałą oszczędność, a sposób rezerwacji biletu jest zdecydowanie prostszy. To transport, którego nie należy się obawiać.

Copyright © 2024 AR-SPEED™
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram