Rezerwuj teraz

Co zabrać w pierwszą trasę busem i jak przygotować się na dłuższą podróż?

podróż busem AR-SPEED

Mimo coraz łatwiejszego dostępu do transportu lotniczego niesłabnącą popularnością cieszy się podróżowanie busem. Takie przemieszczanie się między krajami ma całe mnóstwo zalet, a pod wieloma względami znacznie przewyższa nawet podróże samolotem. Decydując się na wyjazd na przykład do Holandii busem, warto zatroszczyć się o to, aby w bagażu znalazło się wszystko to, co może się przydać. Jak przygotować się na podróż busem? Jakie rzeczy powinny znaleźć się w walizce i w co warto się spakować, aby możliwie jak najbardziej ułatwić sobie przenoszenie bagażu?

Dlaczego warto zdecydować się na podróż busem?

Okazuje się, że bus doskonale sprawdza się nie tylko wówczas, gdy przemieszczamy się po kraju. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki środek transportu wybrać również wtedy, kiedy zamierzamy wyjechać poza Polskę. Flota pojazdów, jaką obecnie dysponują najlepsze firmy gwarantuje naprawdę komfortową jazdę. Najlepszym przykładem jest nasza firma przewozowa. Aby przekonać się o tym, jak nowoczesne są używane przez nas busy, wystarczy obejrzeć publikowane przez nas zdjęcia pokazujące wnętrza busów. Wykorzystywane do transportu osobowego busy wyposażone są w rozkładane siedzenia, klimatyzację, dostęp do Internetu. Wszystko to sprawia, że podróż mija naprawdę szybko i nie jest męcząca – flota została dobrana z bardzo dużą rozwagą.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą w podróż busem?

Zastanawiając się co zabrać w pierwszą trasę busem, należy przede wszystkim pamiętać o dokumentach. Absolutną podstawę stanowi dokument potwierdzający naszą tożsamość. W przypadku Polaków jest to dowód osobisty, w grę wchodzi także paszport. Jeśli wyjeżdżamy do kraju będącego członkiem Unii Europejskiej, przyda się karta EKUZ, czyli Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej można korzystać z pomocy medycznej na takich samych zasadach, co mieszkańcy danego kraju. Nie można zapomnieć także o dokumentach potwierdzających posiadanie dodatkowego ubezpieczenia, jeśli zdecydowaliśmy się je wykupić. Przydadzą się dane kontaktowe do naszych bliskich, a także do polskiej ambasady, która okaże pomoc, jeśli taka w trakcie pobytu zagranicą będzie potrzebna.

Co zabrać w trasę busem – co powinno znaleźć się w kosmetyczne?

Decydując się na podróż busem, nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą kosmetyczki z niezbędnymi środkami higieny osobistej. Co ważne, przyda się ona zarówno podczas podróży, umożliwiając odświeżenie się podczas postoju, jak i już po dotarciu na miejsce. Każdy podróżny powinien mieć ze sobą:

  • szczoteczkę i pastę do zębów;
  • niewielkie ręcznik;
  • płyn antybakteryjny do rąk.

Jeśli chodzi o ręcznik, to najrozsądniej jest postawić na taki, który wykonany został z szybkoschnącego materiału. Warto mieć ze sobą również dezodorant, który sprawi, że poczujemy się świeżo. Tym, co warto spakować jest także suchy szampon do włosów. Przyda się szczególnie tym osobom, których włosy mają wyjątkową skłonność do przetłuszczania się. Już po kilku godzinach w ciepłym samochodzie mogą wyglądać mało świeżo. Kobiety powinny pamiętać o zabraniu chusteczek do higieny intymnej, które w długiej podróży bez wątpienia się przydadzą.

Pierwsza trasa busem - co zabrać?

Każdy, kto wybiera się w swoją pierwszą trasę busem powinien pamiętać, aby do bagażu podręcznego zabrać podstawowe leki i środki opatrunkowe. Tym, co może się przydać są z całą pewnością środki przeciwbólowe, które poprawią nasze samopoczucie, kiedy nagle zacznie boleć nas głowa czy ząb. Przyda się leki zatrzymujące biegunkę i niwelujące ból brzucha. Osoby, które źle znoszą podróż powinny pamiętać o preparatach na chorobę lokomocyjną. Kobiety powinny zaopatrzyć się w leki, które złagodzą dolegliwości związane z menstruacją. UWAGA: ci, którzy zażywają na stałe jakieś leki dostępne na receptę również powinny mieć je ze sobą. Jest to jedna z pierwszych rzeczy, jakie należy spakować w bagaż.

Czy w podróż busem warto zabrać ze sobą koc i poduszkę?

Zastanawiając się co spakować w trasę busem, bez względu, czy chodzi o busy do Belgii, czy busy do Holandii, warto pamiętać o kocu i niewielkiej poduszce. Rzeczy te nie zajmą wiele miejsce, a mogą znacznie umilić podróż zwłaszcza wówczas, gdy jechać będziemy również nocą. Koc powinien być stosunkowo cienki. Jeśli chodzi o poduszkę, to bardzo dobrym wyborem są dostępne w sklepach charakterystyczne rogaliki dla podróżnych. Bez trudu można je zmieścić w bagażu, można je także przypiąć do torby bądź plecaka. Nie kosztują wiele. Nie tylko umilą podróż, ale skutecznie zmniejszą ryzyko pojawienia się dotkliwego bólu karku.

Co do jedzenia i picia sprawdzi się w busie?

Szukając odpowiedzi na pytanie co spakować w trasę busem, nie można zapomnieć o czymś do jedzenia oraz picia. Bez względu na to, czy wybiera się busy do Niemiec, czy innego kraju, jeśli chodzi o jedzenie, to najlepszym wyborem na długą podróż są lekkostrawne przekąski, które nie obciążą nadmiernie żołądka. Lepiej wystrzegać się produktów, które mogą wywoływać niestrawność. Jogurt, kefir, mleko – rozsądniej jest nie zabierać ich ze sobą w drogę. Do picia najlepsza jest zwykła woda. Może być lekko gazowana. Słodkie napoje i soki owocowe tylko spotęgują pragnienie. Jeśli nieopatrznie zdarzy nam się nimi oblać, na skórze powstanie klejąca się i trudna do usunięcia bez wody warstwa.

Czy do busa należy zabierać ładowarkę oraz powerbank?

Zastanawiając się nad tym, jak przygotować się na podróż busem, należy pamiętać, że dostępne dzisiaj telefony nie mają zbyt trwałych baterii. Oznacza to, że do ich rozładowania dochodzi naprawdę szybko. Dlatego w bagażu nigdy nie powinno zabraknąć ładowarki. To absolutny must have, jeśli w czasie jazdy chcemy mieć kontakt z bliskimi. Wiele busów umożliwia dzisiaj ładowanie telefonów. Tym, w co warto się zaopatrzyć jest także dobrej jakości powerbank. Pozwoli on na naładowanie telefonu, jeśli z jakiegoś powodu gniazda do ładowania w busie nie będzie dostępne. Zakup dobrego powerbanku nie wiąże się z dużym wydatkiem. Tego rodzaju gadżety dostępne są dzisiaj w bardzo przystępnych cenach. Pakując swoje rzeczy, warto postawić na walizkę na kółkach lub plecak.

Copyright © 2024 AR-SPEED™
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram