Rezerwuj teraz

Urlop w Belgii i dojazd busem - dlaczego warto?

Jeśli wyjeżdżasz do Belgii na urlop, masz wiele możliwości, jak tam dojechać. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać się do Belgii busem, jak długo trwa podróż, czy jest ona komfortowa, a także, czy będzie to drogo kosztować. Sprawdź również, czemu warto odwiedzić Belgię w czasie urlopu.

Jak długo trwa podróż do Belgii busem?

Jeśli zaplanowałeś urlop w Belgii, masz sporo możliwości, jak się tam dostać. Co prawda wiele osób wybiera w pierwszej kolejności połączenia lotnicze, jednak często wcale nie będą one optymalnym rozwiązaniem. Z Polski do Belgii jedzie się przez Niemcy, więc niemal całą drogę autokar pokonuje po autostradach i drogach szybkiego ruchu, które sprawiają, że kilometry upływają bardzo szybko. Do Belgii z Polski jest ponad 1200 km, jednak taka podróż busem trwa nie więcej niż kilkanaście godzin. Wystarczy zarezerwować sobie jeden dzień na dojechanie na miejsce. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla połączeń lotniczych, gdyż co prawda sam lot będzie dużo krótszy, jednak większość osób musi jeszcze dojechać na lotnisko, na którym też trzeba być dużo wcześniej. Ponadto liczba połączeń lotniczych z Belgią jest bardzo ograniczona, zwłaszcza jeśli chodzi o loty bezpośrednie.

Finalnie podróż busem do Belgii może więc trwać mniej więcej tyle samo, co podróż innymi środkami transportu.

Jak tanio dojechać do Belgii?

Nie bez znaczenia jest także to, że wybierając podróż autokarem, można sporo zaoszczędzić. Taka forma transportu będzie nawet trzykrotnie tańsza niż połączenia lotnicze, choć jest to też zależne od okresu. Na pewno jednak będzie dużo taniej, gdyż praktycznie przez cały rok loty do Belgii są stosunkowo drogie.

Urlop w Belgii – jak poruszać się na miejscu?

Do Belgii można też dojechać samochodem, ale w przypadku urlopu nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Będąc już na miejscu, Belgia oferuje dobrze rozwiniętą sieć komunikacji miejskiej i podmiejskiej. Każde miasto jest tu świetnie skomunikowane i niemal wszędzie można łatwo dojechać pociągiem. Ponadto na miejscu kursują też autobusy podmiejskie oraz autobusy transportu publicznego w miastach. W Brukseli i Charleroi dostępne jest metro, które jest najwygodniejszym środkiem transportu. Ponadto niemal we wszystkich miastach, które warto odwiedzić, kursują tramwaje.

Urlop zdecydowanie nie jest okresem, w którym warto przejmować się tak prozaicznymi kwestiami jak miejsce parkingowe dla auta, czy też problemy eksploatacyjne związane ze swoim samochodem. O wiele wygodniej poruszać się na miejscu publicznymi środkami transportu, którymi można dotrzeć we wszystkie miejsca warte odwiedzenia w Belgii. W razie konieczności można tu również bardzo łatwo wynająć samochód.

Kierowcy będący miłośnikami piwa zapewne kojarzą Belgię właśnie z tym trunkiem. Lokalne piwa warzone w tradycyjny sposób są znane na całym świecie, więc będąc tu, żal byłoby ich nie skosztować. Niezależnie od regionu, w którym się przebywa, można znaleźć liczne puby, które oferują lokalne piwa pochodzące z setek małych browarów rzemieślniczych. Posiadanie własnego samochodu na miejscu w sytuacji, w której wszędzie można dojechać komunikacją miejską, jest więc bezcelowe szczególnie podczas urlopu wypoczynkowego.

Dlaczego warto odwiedzić Belgię w czasie urlopu?

Będąc w Belgii, warto odwiedzić takie miasta, jak:

  • Bruksela,
  • Brugia,
  • Gandawa,
  • Antwerpia,
  • I wiele innych.

Do każdego z powyższych miast łatwo dotrzesz komunikacją lokalną, więc wyjazd na urlop busem wydaje się być dobrą propozycją. Belgię warto odwiedzić ze względu na bardzo ciekawą historię, a także dziedzictwo kulturowe. Zwiedzanie Belgii warto rozpocząć od Brukseli, do której łatwo dojedziesz busem. Stolica kraju słynie z wielu zabytków, a także jest siedzibą ważnych europejskich instytucji.

Później warto zobaczyć Brugię określaną Wenecją północy, gdyż słynie ona z licznych kanałów i bardzo charakterystycznej architektury. W Antwerpii, czyli mieście diamentów znajdziesz muzeum Rubensa, czy katedrę Notre-Dame.

Walory przyrodnicze Belgii – czy warto się wybrać?

Znajdziesz tu wiele muzeów, miejsc istotnych dla historii całej Europy, a także zabytków architektury. Belgijskie miasta zachwycają urokliwą architekturą, malowniczymi uliczkami i efektownymi placami. Znajdziesz tu gotyckie katedry oraz liczne nowoczesne budynki. Jednak to kraj, który warto odwiedzić także ze względu na walory przyrodnicze. Do ciekawszych miejsc należy między innymi Park Narodowy Hoge Kempen, który słynie z dzikiej przyrody. W Ardenach możesz znaleźć Park Narodowy Hautes Fagnes – Eifel, który słynie z torfowisk, lasów iglastych i zagłębia różnych gatunków ptaków. W regionie Flandrii warto zobaczyć góry Flamskie, wśród których znajdują się pięknie zlokalizowane wioski.

Decydując się na urlop w Belgii i wyjazd busem wystarczy, że zarezerwujesz jeden dzień na dojazd w jedną stronę oraz jeden dzień na powrót niezależnie od tego, w jaki region Belgii chcesz dojechać. Taka forma transportu jest konkurencyjna nawet dla połączeń lotniczych, które w przypadku większości regionów Polski wcale nie będą optymalne. Ponadto transport busem łatwiej dopasować do konkretnego terminu urlopu. Sama podróż będzie też bardzo komfortowa ze względu na wysoką jakość dróg w Niemczech oraz w samej Belgii.

Copyright © 2024 AR-SPEED™
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram